Öğrenci kısmının temel besin maddelerinden biri de pizzadır. Yurtta kalırken sık sık yemeksepeti.com adresinden pizza siparişi verip duruyoruz. En son memlekete aile ziyaretine gittiğimde kalabalık eş dost ortamı içerisindeyken bir pizza denemesinde bulundum. Misafirlerim de çoluk çocuk olduğu için rezil olma kaygısı gütmeden gönül rahatlığı ile sanatımı icra ettim. İki tepsi dolusu pizza yaptım ve fırından çıkar çıkmaz midelere afiyetle indirildi.

Minik hayranlarım çok sevdi bakalım siz de beğenecek misiniz?

Malzemeler:

  • Fırından alınmış 2 adet ekmek hamuru
  • Sucuk
  • Kaşar peyniri rendesiSiyah zeytin
  • Sosis
  • 1 kaşık domates salçası

Hazırlanışı:

Hamurumuzu bir oklava yardımı ile açıyoruz. Oklava yoksa elle de olabilir. Ben kare tepsi kullandığım için kare şeklinde pizza yaptım. Siz keyfinize göre davranın artık:) Sonrasında üzerine bir çay bardağı kadar su ile sos haline getirdiğiniz domates salçasını sürün. Bu sosu baharatlarla zenginleştirmek de sizin elinizde. Daha sonra dilimlediğiniz sosis ve sucukları serpiştirin. Çekirdeklerini çıkardığınız zeytinleri de ekleyin. Fırına sürün. Pişmeye yakın çıkarıp üzerine kaşar rendesini de serpin ve tekrar fırına sürün. Kaşarlar eridikten sonra afiyetle yiyebilirsiniz.

Bu pizza biraz fakir bir pizza oldu, çünkü elimin altındaki malzemeler sınırlıydı. Siz isterseniz mantar veya mısırla pizzanızı zenginleştirebilirsiniz 🙂